Volný čas

V této části našich stránek najdete přehled různých dalších zajímavostí a aktualit v okolí Beskydského hotelu Relax ***.

 

Kalendář akcí na rok 2022 v Rožnově pod Radhoštěm zde:

Turistický web – Rožnov pod Radhoštěm

GIBON PARK – Gibon park je místem vhodným pro aktivní odpočinek v příjemném prostředí lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm v srdci Beskyd. Zvláštní pozornost věnujeme dětem, ale nezapomínáme ani na dospělé. Nabízíme adrenalinový zážitek pro každého, kdo si chce ověřit svoji fyzickou kondici, zdatnost a zručnost, svoji odvahu a psychickou odolnost.

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ – Unikátní muzeum, které v sobě ukrývá mj. dřevěné městečko, které  je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě, jakož i nejstarším muzeem v přírodě v celé střední Evropě.

JURKOVIČOVA ROZHLEDNA – Jurkovičova rozhledna se nachází na východním okraji Rožnova pod Radhoštěm. Stojí na Karlově kopci (též Petřekovy stráně) nad Valašským muzeem v přírodě, na kótě 480 m n. m. Jedná se o unikátní stavbu z kamene a několika druhu dřeva – buku, smrku a jedle.

PUSTEVNY – (1018 m n. m.) jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd a jsou významnou křižovatkou turistických tras. Díky lanové dráze jsou optimálním místem pro další výlety na Radhošť, Kněhyni a samozřejmě k soše pohanského boha Radegasta.

BOBOFFKA  – Horská bobová dráha v Čeladné v Beskydech.

STEZKA VALAŠKA – Stezka Valaška aneb stezka v korunách stromů na Pustevnách. Co Vás čeká? Výška 54 metrů, délka 396 metrů a 225 metrů ve věži. Nejdelší tzv. skywalk, úžasný výhled i lanový chodník.

  • Skleněný skywalk
  • Nejvýše položené trampolínové hřiště v ČR
  • Nejdelší himalájský chodník v Evropě

 

VELKÝ JAVORNÍK – Rozhledna  na stejnojmenném kopci o nadmořské výšce 918 m.n.m. je pojata jako originální dřevostavba navazující na typickou místní Frenštátsko-Rožnovskou architekturu.

ZŘÍCENINA HRADU ROŽNOV –  Se nachází dva kilometry jihozápadně od valašského města Rožnova pod Radhoštěm. Stojí na kopci Hradisko (522 m n. m.) ve Vsetínských vrších.

CYKLOSTEZKA BEČVA – Stezka pro cyklisty, in-line bruslaře, turisty i běžkaře.  Ať už si k návštěvě cyklostezky Bečva vyberete kteroukoli roční dobu, můžete se těšit na příjemný zážitek.

UNIPAR  – Firma Unipar patří mezi přední výrobce interiérových a aromatických svíček na světě. Svíčky firmy Unipar vynikají nejen svou kvalitou, ale i moderním designem, na který je kladen vysoký důraz.

SVĚT KAMENŮ – V prodejní galerii naleznete široký sortiment výrobků z oblasti polodrahokamů.