Points of interest nearby

In this part of our pages you can find a list of various attractions and news around the Beskydy Relax Hotel ***.

GIBON PARK – Gibon park is a place suitable for active recreation in a pleasant forest park in Rožnov pod Radhoštěm in the heart of the Beskydy Mountains. We pay special attention to children, but we do not forget even adults. We offer an adrenaline experience for anyone who wants to verify their physical fitness, fitness and skill, their courage and psychological resilience.

WALLACHIAN OPEN AIR MUSEUM – Unikátní muzeum, které v sobě ukrývá mj. dřevěné městečko, které  je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě, jakož i nejstarším muzeem v přírodě v celé střední Evropě.

JURKOVIČOVA ROZHLEDNA – Jurkovičova rozhledna se nachází na východním okraji Rožnova pod Radhoštěm. Stojí na Karlově kopci (též Petřekovy stráně) nad Valašským muzeem v přírodě, na kótě 480 m n. m. Jedná se o unikátní stavbu z kamene a několika druhu dřeva – buku, smrku a jedle.

PUSTEVNY – (1018 m n. m.) jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd a jsou významnou křižovatkou turistických tras. Díky lanové dráze jsou optimálním místem pro další výlety na Radhošť, Kněhyni a samozřejmě k soše pohanského boha Radegasta.

VELKÝ JAVORNÍK – Rozhledna  na stejnojmenném kopci o nadmořské výšce 918 m.n.m. je pojata jako originální dřevostavba navazující na typickou místní Frenštátsko-Rožnovskou architekturu.

ZŘÍCENINA HRADU ROŽNOV –  Se nachází dva kilometry jihozápadně od valašského města Rožnova pod Radhoštěm. Stojí na kopci Hradisko (522 m n. m.) ve Vsetínských vrších.

CYKLOSTEZKA BEČVA – Stezka pro cyklisty, in-line bruslaře, turisty i běžkaře.  Ať už si k návštěvě cyklostezky Bečva vyberete kteroukoli roční dobu, můžete se těšit na příjemný zážitek.

UNIPAR  – Firma Unipar patří mezi přední výrobce interiérových a aromatických svíček na světě. Svíčky firmy Unipar vynikají nejen svou kvalitou, ale i moderním designem, na který je kladen vysoký důraz.

SVĚT KAMENŮ – V prodejní galerii naleznete široký sortiment výrobků z oblasti polodrahokamů.